Öne Çıkanlar osmanlı engin ardıç zübeyda hanım ROTHSCHILD ailesi bandırma vapuru

Siyonizm, Vadedilmiş topraklar.

Herzl, Basel'deki ''Drei Könige (Three Kings)'' adlı otelin balkonunda. Bu fotoğraf 5.Siyonist Kongresi esnasında Ephraim Moses Lilien tarafından çekildi. Osmanlı eğer Filistin'den çekilirse orada kıyamete kadar kan durmayacaktır. [Sultan II.

Siyonizm, Vadedilmiş topraklar.
Herzl, Basel'deki ''Drei Könige (Three Kings)'' adlı otelin balkonunda. Bu fotoğraf 5.Siyonist Kongresi esnasında Ephraim Moses Lilien tarafından çekildi.
Osmanlı eğer Filistin'den çekilirse orada kıyamete kadar kan durmayacaktır. [Sultan II. Abdülhamid Han]
Theodor Herzl İstanbul'a gelmiş, Sultan II. Abdülhamit'le görüşmek için çok uğraşmıştır. Osmanlı Devleti'nin  borçları karşılığında Filistin'de bir yer istemiş ve şu cevabı almıştır:
''Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam , zira bu vatan bana değil milletime aittir . Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir . Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır , kanla verilir .''
Para ile toprak alma çabası olumsuz olan Theodor Herzl Osmanlı Devleti'ni yıkmak için faaliyetlere başladı.Bunu şu sözleri ile açıklıyor:
"Siyonizmin amaçlarına ulaşabilmesi için Osmanlı'nın dağılmasını beklemeliyiz."[1]
Le Petit Journal Dergisi kapak resmi: Sultan II.Abdülhamid Hân'ın toprakları vermek istemeyişi
Theodor Herzl Osmanlı Devleti'ni yıkmak için Osmanlı Devleti'ni karalama çalışmalarına başladı ve 1897'de ilk amblemlerinde vaadedilmiş toprakları israil yıldızı içinde gösteren Die Welt[Dünya] adlı haftalık gazeteyi Almanya'da kurdu.
Muharref Tevrat'ta vaadedilmiş topraklar:
"Ayak tabanınızın bastığı her yer sizin olacak. Sınırınız çölden Lübnan'dan ırmaktan, Fırat Irmağı'ndan Garp Denizine kadar olacaktır. Önünüzde kimse duramayacak, Allah'ınız Rab size söylediği gibi dehşetinizi ve korkunuzu ayak basacağınız bütün diyar üzerine koyacaktır." [2]
Theodor Herzl, kuracakları Yahudi Devleti'nin sınırlarını şu sözleriyle açıklıyor:
"Kuzey sınırlarımız Kapadokya'daki (Orta Anadolu) dağlara kadar dayanır. Güneyde de Süveyş Kanalı'na; sloganımız Davud ve Süleyman'ın Filistin'i olacaktır."[3]
Theodor Herzl, Yahudi Devleti'nin kurulması hakkında:
"Basel'de ben Yahudi Devleti'ni kurdum. Eğer bunu yüksek sesle söylersem bütün dünya güler. Fakat beş sene içinde veya elli sene sonra herkes bunu böyle bilecektir." [4]
 İlk amblemlerinde vaadedilmiş toprakları israil yıldızı içinde gösteren Die Welt[Dünya]
 
 İlk amblemlerinde vaadedilmiş toprakları israil yıldızı içinde gösteren Die Welt[Dünya]
Die Welt 1897
Die Welt 1902
Die Welt 1904
 
Die Welt 1904
Kaynaklar: [1]The Complete Diaries Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt I, sf.374
[2]Muharref Tevrat Tekvin Bölümü, 12/25
[3]The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.711
[4]The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.581

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.