Öne Çıkanlar çocuk gelin muderrisler ingiliz taburu bandırma atatürk büstleri

Evet; ‘Hitler, Yahudileri yok etmek istemedi’

AA, 21 Ekim 2015’de ilginç bir haber geçti.  İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hitler’in Yahudileri yok etmek değil, sürgün etmek istediğini, Yahudileri katletmesi için Hitler’i “zamanın Filistinli Müftüsü Hüseyni’nin ikna ettiğini” ileri sürdü. İsra

Evet; ‘Hitler, Yahudileri yok etmek istemedi’

AA, 21 Ekim 2015’de ilginç bir haber geçti. 

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hitler’in Yahudileri yok etmek değil, sürgün etmek istediğini, Yahudileri katletmesi için Hitler’i “zamanın Filistinli Müftüsü Hüseyni’nin ikna ettiğini” ileri sürdü.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, Kudüs’te düzenlenen “37. Dünya Siyonist Kongresi”nde konuşan Netanyahu, “Hitler, Yahudileri yok etmek değil sürgün etmek istemişti. Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni, Berlin’e giderek ona, ‘Yahudileri sürgün edersen hepsi buraya (Filistin’e) gelir’ dedi. Hitler, ‘Peki ne yapayım onlara?’ diye sordu. Hüseyni ‘Onları yak’ dedi” iddiasında bulundu. Netanyahu’nun, Yahudi soykırımı iddiaları ile ilgili olarak Hitler yerine Filistinlileri suçlayan açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekerken, İsrail medyasında da Netanyahu’nun bu iddiasının “Yahudi soykırımını inceleyen en önemli tarihçiler tarafından bile reddedildiği” yönünde haberler yer aldı.

İddiaya göre; Almanya’da Hitler yönetimi, 1939-1945 dönemindeYahudiler başta olmak üzere Romanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavların da aralarında olduğu milyonlarca kişiyi sistematik olarak katletmişti. II. Dünya Savaşı sırasında soykırıma kurban giden toplam Yahudi sayısının 6 milyon olduğu belirtiliyor. İsrail’de Holokost’un kurbanları için her yıl 27 Nisan’da anma törenleri yapılıyor.

Bu bilgiler resmi bilgiler..

Aslında bir başka iddia da şu. Hitler de bir Yahudi idi.. Avrupa’dakiYahudileri Filistin’e göçe zorlamak için böyle bir yola başvurulmuştu.. Can derdine düşen Yahudiler, Filistin’e sığınacaklardı.. Bir takım katliamlar yapılmıştı ama, verilen rakamlar ve katliam haberleri büyük ölçüde abartılarak Yahudiler korkutuldu..

Yahudi soykırımı Siyonistlerin bir komplosuydu yani. Netenyahu da yarımağız bunu söylemiş oluyor.. Bu arada Filistin müftüsünü de suçlamış oluyor..

Aslında Siyonizm de faşist bir düşüncedir. Biri Yahudileri üstün ırk olarak tanımlıyor, öteki Alman ırkını, İtalyan ırkını ya da herkes kendi ırkını yüceltiyor..

Kapitalizm de, Faşizm de, Komünizm de metodik olarak aslında Siyonistbir düşüncedir..

Evet; Allah, İsrailoğullarına 1000 yıllık tarih içinde bir çok ikramlarda bulundu, ama onlar her seferinde ihanette bulundular ve lanete uğradılar. Bu lanetlerin en ağırı Tevrat’ta yer alır.. “Dinle ey İsrail” diye başlayanTevrat ayetleri azarla doludur. Hz. Musa kavminin yaptıklarından bîzardır. Bu sebeble de bir haftalık yolu 40 yılda zor gittiler..

Yoksa denizin yarılması, Tur dağında yaşananlar, gökten inen kudret helvası, bıldırcın kebabı, hepsi doğrudur.. Hz. Yakub’un soyu bin yıl peygamber oldu. 

Arz-ı Mev’ud’a gelince orası peygamberler vadisidir. Hz. Adem’den Hz. Muhammed’e büyük azim peygamberler bu vadide yaşadılar ve bu vadi, Nil ile Fırat arası bu nebilere, ailelerine ve ashabına miras bırakıldı.. 

Netanyahu, Kudüs müftüsünü kötüleyip, Hitler’i aklamaya çalışırken, aslında nasıl bir ruh hali içindeydi acaba..

Keşke insanların kimliğine bakıp ona göre suçlamak gibi bir yola sapmasak. Ama işte böyle, benim dinimden, benim mezhebimden, benim ırkımdan, benim ideolojimden, benim liderim diye bahanelerle hakkı eğip büküyoruz.. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı duramayacak mıyız..

Arap dediğin kim ki, Hz. İbrahim’in iki oğlu yok mu idi, yani Hz. İshak ve Hz. İsmail.. Hz. İshak soyundan gelenlere Beni İsrail, İsrail oğulları ya da Yakub oğulları diye adlandırılmıyor mu? Hz. İsmail soyundan gelenlere de Araplar denmiyor mu? Kardeş değil mi bu iki peygamber.. Bunlar Hz. İbrahim’in oğulları değil mi? Hz. İbrahim de Hz. Nuh’un soyundan, o da Hz. Adem’in soyundan değil mi?.. Hz. İbrahim’in yeğeni değil mi idi Hz. Lût..

Niye insanlar bir kavmi yüceltirken bir başkasını aşağılarlar..

Şu soruyu hep kendi kendimize soralım; doğduğumuz ana babayı biz mi seçtik, doğduğumuz zamanı biz mi seçtik, doğduğumuz toprağı biz mi seçtik, derimizin rengini biz mi seçtik, cinsiyetimizi biz mi seçtik? Nasıl olur da insanlar bundan dolayı üstün ya da geri olurlar..

Irkçılık ilk haram, ilk laneti hakeden iştir.. İlk ırkçı Şeytandır.

Biliyoruz Hitler ırkçı, Musolini de öyle.. Hitler bir kere ırkçı, Netanyahu iki kere ırkçı.. Hitler’i yoldan çıkartanın Mısır müftüsü olduğunu söylüyor..

İngilizler bölgeye gelince, suya düşen yılana sarılır hesabı İngilizlere karşı Almanlarla ittifak kurarak, İngilizlere karşı Almanlarla birlik olma uğruna yapılan bir yanlış sözkonusu, ama zaten aslında büyük oyun da burada gizli değil mi? İngilizler, Çanakkale’ye iki Alman gemisinin peşinden gelmedi mi? Sonunda Talat, Cemal, Enver paşalar Almancı oldu. Bu süreçte İngiliz-Alman çatışmasında biz koskoca bir imparatorluğu kaybettik..

Kimileri de Almanların şerrinden İngilizlere sığınmadı mı? Bu bir oyun.. Yıllarca, soğuk savaş döneminde kimimiz komünistlerin tehdidinden Amerika’ya, kimimiz Amerika’nın tehdidinden Rusya’ya sığınmadı mı? Peki sonuçta ne oldu?

En büyük ırkçı hareket Siyonizm’dir aslında. Komünizm, Kapitalizm, Faşizm, Siyonizm zihniyet ikizidir.. Biri kendi ırkını, biri kendi dindaşını, biri işçi sınıfını, bir diğeri para babalarını üstün ırk yerine koyuyor..

Üstün olan Hakk’tır Hakk!

Hakk’ı inkar edene kâfir, O’na eş koşana müşrik denir.

Selam ve dua ile.. Abdurrahman Dilipak/Yeni akit. 23 Ekim 2015

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.