Öne Çıkanlar Anadoluda kurulan ilk cumhuriyet mi dediniz Eşek Adasını 1923te kaybettik IlluminatiYeni Dünya düzenini kuracak 13 aile yenişsafak latin alfabesi

Müslümanlara sırt çevirip Batı'ya mı güvenelim ?

Müslümanlara sırt çevirip Batı'ya mı güvenelim ?

 41 İslam ülkesinin oluşturduğu ittifak ilk kez Mart ayında Riyad'da toplanacak.

Yıllar sonra oluşturulan İslam İttifakı birçok Müslüman tarafından sevinçle karşılanırken kimi çevreler hemen yaygaraya başladı: "Araplara güven mi olur! Suudi Arabistan'ın başı çektiği bir koalisyon hemen dağılır! Osmanlı'yı satan Araplar Türkiye'ye ne yapmaz vs..."

Peki yıllardır Müslümanlara kan kusturan Batı'yı neden örnek alıyoruz? Arap düşmanlığı yapan bu kişiler kan emici Avrupa'nın çirkin yüzüne neden 'melek' muamelesi yapıyor? Müslümanları delik deşik eden bir topluluğu kutsamak kime hizmet eder?

Araplar Osmanlı'ya ihanet mi etti?

Öncelikle şunu söyleyeyim; Araplara hakaret etmek cahilce bir davranış. Hiçbir ırk bir kesim insanlara indirgenemez. Bir grup insanın yaptıkları sebebiyle tüm bir ırk zan altında bırakılamaz. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber'in (SAV) mensup olduğu ırka hakaret etmek kimsenin haddine değil.

Evet, Osmanlı'nın son zamanlarında Şerif Hüseyin ve avanesi İngilizlerin teşvikiyle isyan etti. Bunu reddeden yok. Peki Arapların tamamı Şerif Hüseyin'in arkasında mıydı? Tabi ki hayır.

Şerif Hüseyin'in arkasında olan Araplar olduğu gibi Osmanlı'nın yanında yer alan Araplar da oldukça fazlaydı. Kaldı ki Arapların Osmanlı'dan kopmasından sonra Şerif Hüseyin'in isyanını destekleyen birçok kesim yaptıkları hatanın farkına vardı ve tekrar Osmanlı'ya bağlanmak istedi. Tabi ki buna müsaade edilmedi. Bu konunun ayrıntısını inşaAllah ilerleyen yazılarda anlatacağım.

Yıllarca hizmet ettiler

Araplar yüzyıllardır Osmanlı'ya hizmet etmiş bir toplum. Aralarından çıkan çürük yumurtalar sebebiyle tümden onları yok saymak ve hakarete layık görmek düpedüz ahmaklık...

Hele ki hakaretlere ne demeli..! Köpeklere 'Arap' ismi takmalar, "ne Arap'ın yüzü ne Şam'ın şekeri" gibi sözlere her ortamda yer vermeler... Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Araplara bu aşağılık isimleri takanların Türklükle, Müslümanlılıkla hiç alakası yok! Arapların bir kısmı Osmanlı'ya ihanet etti de onlara bu isimleri takanlar ne yaptı? Onların ki ihanetten çok daha fazlası...

İttihat ve Terakki'nin üst kademelerinde birçok hain vardı. Bu hainler dış mihraklardan çok daha fazla zarar verdi Osmanlı'ya. Şimdi tutup da "İttihat ve Terakki mensuplarının hepsi haindi" diyebilir miyiz?

Araplara düşman, Batı'ya hayran!

Arap düşmanlığıyla ittifak aleyhine propaganda yapanlar her ne hikmetse mevzu bahis Batı olunca yelkenleri suya indiriyor.

Hemen hemen her gün fırıldak çeviren İslam düşmanı Batı'ya koşulsuz destek veren bu kesimler acaba kime hizmet ediyor? Efendilerine tabi ki..

Osmanlı'ya uzun yıllar hizmet etmiş, din kardeşimiz olan Araplara güvenmeyeceğiz de yıllardır Müslümanlara kan kusturan Batı'ya mı güveneceğiz! Suudilerin itikadi olarak bazı yanlışları olsa da (Vehhabilik gibi) Batı'yla kıyaslandığında her zaman başımızın üstünde yerleri var.

Eyvah! İslam Ordusu sahaya iniyor!

İslam İttifakının ortak ordu ve ortak istihbarat girişimleri Batı tarafından çok yakından takip ediliyor. Çünkü yıllar sonra ilk defa Batı'yı darmaduman edebilecek bir güç oluşuyor. Müslümanların birlik olması demek Batı'nın yok olması demek. Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz inşaAllah.

İslam Ordusu, Suriye'nin kanını emen Esed - İran - Rusya - ABD belasını def etmek için harekete geçecek. Arap düşmanlığıyla ittifakı küçümseyenlerin korkusu da bu işte. Şimdi anladınız mı Efendileri kimlermiş!

İttifak neden Suudi Arabistan öncülüğünde kuruldu?

Arap düşmanlığı yaparak İslam ittifakını küçük göstermeye çalışan acizler topluluğu şimdi de ittifakın neden Suudi Arabistan öncülüğünde gerçekleştirildiğini sorguluyor.

Türkiye'nin NATO üyesi olduğunu ve NATO üyesi olan bir ülkenin böyle bir koalisyonun kurucusu olamayacağını hatırlatma fayda var.

Oluşturulan İslam İttifakı NATO'nun çok daha üzerinde bir güç olacak biiznillah. Türkiye de bu ittifakın ana damarı. Böyle bir ittifakta Türkiye'nin ikinci güç olmayacağını, ittifakın temelinde Türkiye'nin olduğunu unutmamak lazım.

Türkiye'nin NATO'dan ayrıldığını da göreceğiz inşaAllah. İslam karşıtı örgütlerin yer ile yeksan olduğu, İslami koalisyonların dünyayı yöneteceği günler yakındır.

Uyanan İslam ruhunu bir daha uyutamayacaklar. Bu kutsal yolculukta Allah da bizimledir.

Kanalahaber com.Ogün ÖCEK.13 Şubat 2016

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aslan 8 yıl önce

sen peygamberimizin gerçekten arap olduğunu mu düşünüyorsun ? Git bilgilerini güncelle biraz.