Öne Çıkanlar demirtaş hdp diyanet yavuz bahadıroğlu puta tapanlar Nusayriler

Güneydoğu’da 3.500 yabancı ajan var

Güneydoğu’da 3.500 yabancı ajan var

PKK’ya karşı operasyonların sürdüğü Güneydoğu’da turist, gazeteci ve STK üyesi 3 bin 500 yabancı ajanın olduğu belirlendi.


Or­ta­do­ğu ve Af­ri­ka baş­ta ol­mak üze­re tüm dün­ya­da sa­vaş­la­rın ar­tık tank, uçak ve bom­ba­lar ye­ri­ne is­tih­ba­rat oyun­la­rıy­la ya­pıl­dı­ğı bir dö­nem­de Tür­ki­ye­’de bin­ler­ce aja­nın ci­rit at­tı­ğı be­lir­len­di.


Şu­bat 2011’de açık­la­nan Ge­nel­kur­may, MİT ve Em­ni­ye­t’­in ha­zır­la­dı­ğı “Ya­ban­cı Ajan­la­r” ra­po­run­da 3 bin ol­du­ğu be­lir­ti­len ya­ban­cı ajan sa­yı­sı is­tih­ba­rat kay­nak­la­rı­na gö­re 2015’te 3 bin 500’ü aş­tı. Özel­lik­le PKK’­ya kar­şı ope­ras­yon­la­rın sür­dü­ğü Gü­ney­do­ğu­’da yo­ğun­la­şan ajan­la­rın gel­di­ği 40 ül­ke ara­sın­da İn­gil­te­re, ABD, Al­man­ya, Fran­sa, Su­ri­ye, İran ve Rusya da yer alı­yor. Ajan­la­rın dip­lo­mat, işa­da­mı, ga­ze­te­ci, si­vil top­lum ku­ru­lu­şu (STK) tem­sil­ci­si, ya­zar, tu­rist, araş­tır­ma­cı ve ar­ke­olog gi­bi fark­lı kim­lik­ler­le böl­ge­de do­laş­tı­ğı kay­de­di­li­yor.


Ya­ban­cı ajan­la­rın, Kan­di­l’­de si­lah­lı eği­tim, hen­dek sa­va­şı, med­ya des­te­ği, aka­de­mis­yen­ler bil­di­ri­si gi­bi her tür­lü al­gı yö­ne­ti­mi ko­nu­sun­da PKK’­ya des­tek ver­di­ği or­ta­ya çık­tı. 26 Ara­lı­k’­ta Di­yar­ba­kı­r’­ın Sur il­çe­sin­de ope­ras­yon­lar sü­rer­ken ka­ra çar­şaf giy­miş bir İn­gi­liz ka­dın ya­ka­lan­mış­tı.

Kaynak : Bugün Gazetesi 

Anahtar Kelimeler:
PkkMitAjanGüneydoğu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.