Tarihin Yalanları / Ahmet ANAPALI yazdı...

  Şu anki Avrupa Haritasında Türkler’in etkisi niçin anlatılmıyor? ve niçin bilinmiyor? Oysa bu Avrupa merkezli tarih yalanlarla doludur. Kandırmaca tarih olur mu? Evet efendim, olur…bizde olur. Bize hakikatmiş gibi öğretilen birkaç yalandan bahsedeyim m

- Bu haber 9502 kez okundu.

Tarihin Yalanları / Ahmet ANAPALI yazdı...
 
Şu anki Avrupa Haritasında Türkler’in etkisi niçin anlatılmıyor? ve niçin bilinmiyor? Oysa bu Avrupa merkezli tarih yalanlarla doludur. Kandırmaca tarih olur mu? Evet efendim, olur…bizde olur. Bize hakikatmiş gibi öğretilen birkaç yalandan bahsedeyim mi? 
Bakın şimdi:
Amerika’yı Kristof Kolomb keşfetmiştir.
(Yalan)
Vasko Da Gama Ümit Burnu’nu keşfetmiştir.
(Yalan)
Okyanus yollarını hep Avrupalı denizciler bulmuştur.
(Yalan)
Osmanlı Sultanı, Sultan İbrahim Han, delidir.
(Yalan)
Lozan Antlaşması bir zaferdir.
(Yalan)
Birinci İnönü Zaferi isminde bir galibiyet vardır.
(Yalan)
Sultan Vahideddin Han Sevr’i imzalamıştır.
(Yalan)
Kuva-i Milliye’yi Atatürk kurmuştur.
(Yalan)
İsmet İnönü muzaffer bir kumandandır.
(Yalan)
Menemen’de Kubilay’ı öldürenler molla idi ve din devleti istiyorlardı.
(Kuyruklu Yalan)
Bandırma Vapuru pusulası bozuk ve köhne bir gemiydi.
(Yalan)
Sultan Abdülhamid Kızıldır.
(Yalan)
Sultan Vahideddin Han, haindir.
(Vallahi Yalan)
Ve daha nice nice yalanlar… nice yalanlar… Biz bu yalanlarla büyüdük.
Batıda dürüst araştırmacılar da çıkıyor. Dr. Anne Millrad onlardan biri. Diyor ki:
“Kristof Kolomb’da, Vasko Da Gama’da Müslüman kılavuzlar kullandı. Müslümanlar onlardan çok çok daha önce buraları biliyorlardı.
Araştırmacıdan bir örnek daha:
“Bartalomeu Diaz, 1487 yılında Afrika’nın güney ucundaki kıyılara ulaşmayı başardı. Burası ‘Ümit Burnu’ olarak adlandırıldı. Bu ilginç bir isim değil mi?... diğer kara parçaları kendilerine ilk ulaşan denizcilerin isimleriyle adlandırıldıkları halde burası neden Bartalomeu Diaz Burnu olarak isimlendirilmedi?
Bu geçişten on sene sonra aynı yolu bu sefer Vasko Da Gama geçti. O da gördü ki Ümit Burnu denen yerden zaten Arap Denizciler onyıllardır geçmekteydi. Zaten o da bu burundan geçerken yanına bir Arap rehber aldı.”
Ne dersiniz? Gerçekler eninde sonunda meydana çıkıyor. Peki bu gerçekleri kendi okul kitaplarımızda ne zaman göreceğiz?..
Coğrafî gerçekler ne kadar çarpıtılmış,
Tarihî gerçekler de öyle, Hatta Sosyal ve Politik hakikatler de…
Seneler senesi hep masal dinlemişiz ve dinlemeye devam ediyoruz…
Son ve çarpıcı bir hakikat daha… okuyun, okuyun ve çarpılın…
850 li yıllarda İspanya’daki Endülüs Emevileri’nde sıcak yaz aylarında şehrin büyük meydanlarında halkı serinletmek için (Şimdi sıkı durun) basit bir akümülatör tertibatına bağlı dev aspiratörler kullanılıyormuş…
Harun Reşid’li Abbasi Sarayı’nın gündelik işlerini Sarayın dünyaca meşhur makine mühendisi ‘El Cezeri’nin icad ettiği robotlar yapıyormuş. Evet yanlış okumadınız dünyada ilk robot yapan kişi Ebul İz Bin Rezzaz El Cezerî isimli Müslüman bir bilim adamıdır.
Ve Harun Reşid, İngiltere Kralı’na El Cezeri yapımı ve su ile çalışan saat başı çalan bir guguklu saati hediye olarak göndermiş. İngiltere Kralı saat başı ses çıkartan bu saati şeytan sanmış ve büyük bir dinî törenle yaktırmış…
Gerçek tarih ne kadar farklı değil mi?...
Muhabbetle
Ahmet ANAPALI
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.