İngiliz anahtarı

Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci, İngilizler'in ve Rothschildler ailesinin geçmişten günümüze Türkiye üzerindeki etkisini anlattı. Prof. Dr. Buğra, İngilizler'in bir bütün Türkiye istemediğini söyledi AHABER'in ilgiyle izlenen programı Yaz-Boz yine ses get

- Bu haber 10828 kez okundu.

İngiliz anahtarı

Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci, İngilizler'in ve Rothschildler ailesinin geçmişten günümüze Türkiye üzerindeki etkisini anlattı. Prof. Dr. Buğra, İngilizler'in bir bütün Türkiye istemediğini söyledi AHABER'in ilgiyle izlenen programı Yaz-Boz yine ses getirecek konu ve konuklarla gündeme oturdu. Programa katılan Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci, Türkiye'nin geçmişine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Usta gazeteciler Ergün Diler ve Bekir Hazar'ın konuğu olan Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci, Türkiye'nin büyük bir devlet olmasını istemeyen İngilizler'in, 'parçalı devlet' uğruna her yolu denediğini söyledi.

Bu amaçlarına ulaşmak için Osmanlı'da paşaları kendilerine bağladıklarını anlattı. Kendilerine karşı çıkan Abdülhamit'i bile tahttan uzaklaştırdıklarını belirten Prof. Dr. Ekinci, "Abdülhamit'i tahttan indiren güçler Celal Bayar'ı cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtacak kadar güçlüydü. Türkiye üzerinde büyük etkileri vardı" dedi. Alman kökenli Yahudi Rothschild Ailesi'nin gücüne de değinen Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci'nin sözlerinden önce çıkan bölümler şöyle: 'HALA İÇİMİZDE YAŞIYORLAR' "Türkiye'nin kuruluşunda İngilizler'in çok büyük rolü var. İngilizler hala buradalar. 1945'e kadar İngilizler dünya politikasında bir numaradır. Fransa, Rusya ve Amerika ondan sonra gelir. İngiltere'yi bir numara yapan birincisi çok güçlü bir devlet gelenekleri vardır. İkincisi zengin sömürgeleri vardır. Üçüncüsü çok ciddi bir istihbarat ağı vardır.

Dünyanın 1 numaralı istihbarat ağı İngilizler'e aittir. CIA, MOSSAD, KGB bunlar hep sonra gelir. İstihbarat çok güçlüdür. Bunun ehemmiyetini anlayan Sultan Abdülhamit'ti. Bunun için ciddi bir yıldız istihbarat dairesi kurdu. Sonra hafiyelik teşkilatı diye adamcağızı linç ettiler. İngiltere 1945'e kadar dünyanın her yerinde hakimdi. Türkiye'ye de hakimdi. " GÜÇSÜZ BİR TÜRKİYE İSTEDİLER " Türkiye'de Cumhuriyet kurulmuştur, istiklal bağımsızlık vardır ama Türkiye güçsüz bir devlettir. Pek çok gelir kaynaklarını kaybetmiştir. Osmanlı topraklarının en fakir, suyu az olan, stratejik olarak en sıkıntılı bölgesidir Rumeli toprakları. Mısır zengindi mesela, oralar Osmanlı'ya verilmedi. Bu sebeple her zaman Ankara'yı İngiltere kontrol altında tuttu. İngiltere Anadolu'ya önem veriyordu çünkü burası onun sömürgelerinin başlangıç noktasıydı.

Ortadoğu enerji kaynaklarının olduğu yerdir. İngiltere hala Ortadoğu'dadır, Ürdün'dedir, Filistin'dedir, Hindistan'dadır. Ama Türkiye oraların anahtarıdır. Anahtarı bırakamazsınız ki. Ev benim dediğiniz zaman anahtarı da belinizde olması lazım." 'ANADOLU'DAN ÇIKARLARI VAR' "İngiltere'yi kontrol altında tutan Rothschild Ailesi Anadolu'da kendi menfaatlerini gözetiyor. Rothschildler'in adamı olan bazı şahsiyetlerin Robie Herbet gibi Ankara ile, Atatürk ile görüşmesi...

Bir yandan Rothschildler ile alakası var, kızıyla evli, bir yandan arkasından anlaşmalar yapıyor." CELAL BAYAR MASON İngilizler Türkiye'nin demokrasiye geçmesinin içinde de oldular. Liberalizm her zaman İngiliz siyasetini destekler. 1945'te de çok partili seçime geçildi fakat İnönü tabi kurt politikacı. Gizli tasnif açık oyla 1946'da iktidarı ele geçirdi. Fakat 1950 seçimlerinde artık İnönü devrildi. İngiltere'nin ABD'nin desteklediği bir demokrat parti başa geçti. Celal Bayar İngiliz yanlısı, liberal ekonomi taraftarı bir ittihatçı idi. Masondu, ittihatçıydı, Kemalist'ti ama İngiliz yanlısıydı. Ben komünist mason gördüm, milliyetçi mason gördüm, dinci mason gördüm, liberal mason gördüm her çeşit mason vardır yani...

OSMANLI'NIN YIKILMASINDA BÜYÜK ROL OYNADILAR OSMANLI devletinin yıkılması, Sultan Abdülhamit'in tahtan indirilmesinde yahudilerin çok rolü vardır. Hadise meşhurdur biliyorsunuz; Teoder Hers Avusturya yahudisi bu işin başındadır. Rothschildler'le teması var. Para kaynağı Rothschildler'dir. Çünkü parayı onlar veriyor. Polonya yahudisi arkadaşı vasıtasıyla Abdülhamit ile görüşür. Osmanlı 2 kere savaş tazminatı öder... TÜRKİYE'DE GLOBAL SERMAYENİN ETKİSİ GLOBAL sermaye Türkiye'nin kuruluşunda önemli rol oynadı.

Şam, Musul petrollerinde Rothschild Ailesi ortak. İlginç bir amblemi var. 1918'de Osmanlı ordusu Bakü'dedir. Ankara, İngilizler ile antlaşma yaptı. Ruslar ve İngilizler ile Bakü'den çekildi. Neyin karşılığında çekildiği bilmiyoruz... ROTHSCHİLD AİLESİ KİMLİKLERİNİ GİZLEDİ ÇOK eski ve zengin bir aile olan Rothschild Ailesi Avrupa'nın her yerine dağılmış, ABD sermayesini kontrol altında tutmuş. Petrol, biliyorsunuz 19. asırda bulundu ve bunlarda da para vardı, sermaye vardı. Yahudiler dünyanın her yerinde mülk sahibi olamadıkları için, devlet adamı olamadıkları için, en çok ticaretle, paranın para kazanmasıyla uğraşmışlardır. Ancak aile hiçbir zaman 'biz yahudiyiz' dememişlerdir. Ne kadar zengin olurlarsa olsunlar isimlerini rahatça kullanamazlar. Herkes onların yahudi olduğunu bilir ama rahatça yahudi kimliğini ortaya atamamışlardır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.