Yeni dünya düzeni

- Bu haber 1476 kez okundu.

Yeni dünya düzeni

 DÜNYADA takip edilmesi çok zor gelişmeler oluyor! Bunları medyada görmek neredeyse imkansız. Hep içerideki küçük ve acı veren olaylarla yetinmek zorunda bırakılıyoruz. Sur, Cizre, şimdi de İdil ve Nusaybin'le uğraşacağız. Uğraştıracaklar. Hatta Güneydoğu'daki Kürtler ile Suriyeli mülteciler arasında da yakında GERGİNLİK çıkarmak isteyeceklerdi. Çıkacaktı da! Devamlı olarak ya içeriye dönüyorduk ya da en fazla bölgeyle ilgileniyorduk! Ama olanlar tahmin edemeyeceğimiz kadar AKIL DOLU ve KARIŞIK! Adamlar buna YENİ DÜNYA DÜZENİ diyorlar! Bunu kuran ve hayata geçiren bir akıl var.

Ve yürüyorlar! Kaç kez yazdım! Fransa'daki Charlie Hebdo baskını ve daha sonra yaşanan Paris katliamı Avrupa'yı titretti! Birileri bir yandan Avrupa ile Ortadoğu'nun ilişkisini kesmek istiyor bir yandan da bütün insanlığı yollara döküyordu! BAKIN! Afrika, Orta Asya ve Ortadoğu'dan yola düşen her çocuk, her anne, her baba, her aile AVRUPA'ya gitmek istiyordu! Kimse Malezya, Singapur, Hong-Kong, Çin ya da Rusya'yı tercih etmiyordu! NEDEN? Motivasyon neydi? Avrupa'da ne varsa bu ülkelerde ve başkalarında da vardı! Hemen tarihe bakalım! HUN'lar Volga ve Don nehirlerini aşıp BATI'ya yönelince ortalık karıştı. Hunlar gelince GOTLAR, SLAVLAR ve CERMENLER Avrupa'nın içlerine İspanya'ya hatta Afrika'ya kadar gitti! Avrupa içinden çıkılamaz bir hal aldı! Uzatmayayım! Bunun sonucunda dünya değişti! Roma İmparatorluğu ikiye ayrıldı. Batı Roma ve Bizans diye... Göçlere dayanamayan Batı Roma sonunda çöktü.

Avrupa 100 yıl süren karışıklıkla baş başa kaldı. İlkçağ bitti, Ortaçağ başladı. Ve en önemlisi AVRUPA'DA DEREBEYLİK YANİ FEODALİTE ORTAYA ÇIKTI. Devletlere alternatif olarak! Feodalite, derebeylik, BARONLAR aynı şeydi! Devletler kadar kendilerini güçlü bulan ailelerdi! Hatta daha üstün görürlerdi. İçinden geçtiğimiz zaman diliminde anlamasak da MODERN BİR KAVİMLER GÖÇÜ ile Avrupa'yı yıkacaklardı! Amaç bu! Avrupa'daki bütün ULUS DEVLETLER tehdit altında. Gelenlerin çoğu Müslüman! Mısır'dan, Libya'dan, Suriye'den, Irak'tan, Pakistan'dan, Afganistan'dan, Moğolistan'dan geliyorlar! Afrika'yı saymıyorum bile... Dediğim gibi hepsi Avrupa'yı istiyor! Demek ki bir akıl, hem organizasyonu yapıyor hem de koordinatları veriyor! Bu organizasyonun içindeki önemli aktörlerden birinin SOROS olduğu iddia ediliyor! Hemen Soros'a gidelim...

Soros, 8 Kasım'da İstanbul'a geldi. RUS UÇAĞI DAHA DÜŞÜRÜLMEMİŞ, TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ GERİLMEMİŞTİ! Neler söylüyordu? "Bana göre Türkiye'nin AB ile daha fazla yakınlaşmaya ihtiyacı var. Rusya rol model olarak görülürken Suriye'ye saldırdı. Bu davranışıyla Rusya, Ortodoks Hıristiyanlığın Ortadoğu'daki savunucusu rolüne geri döndü. Tıpkı 2'nci Katerina'nın Haçlı Seferi politikalarındaki rolüne... Bana göre Putin ile Erdoğan arasında ittifak mümkün değil..." Son cümleyi iyi okuyun! Bir daha okuyun! Uçak işine bir de böyle bakın! Soros, Avrupa'nın içinde bulunduğu durumu çok güzel anlatıyordu: Sinemada yangın çıktı. Ama çıkış kapısı yok! Soros bu kadarla da yetinmiyordu! Bizlerin pek duymadığı şu sözleri söylüyordu: "Avrupa Birliği mülteci krizi ve lider eksikliği nedeniyle parçalanacak. Almanya, Merkel yönetiminde büyük bir hegemonya kurdu. Ama bu güce çok kolay ulaştı. Şimdi onlar için karar zamanı! Avrupa'nın en etkin gücü olmak için gerekli sorumlulukları kabul ediyorlar mı?" Volkswagen krizi, Fransa'nın terörle imtihanı, yaşlanan nüfus, göç dalgaları ve parasızlık Avrupa için gerekli uyarıları içinde barındırıyordu! Soros ve arkasındaki AİLELER başka bir DÜNYA istiyordu! Jacob Rothschild geçenlerde "Putin Yeni dünya Düzenine ihanet etti..." diyordu! Soros'un patronu Putin'le uğraşıyordu.

Putin'de uçak düşürülmesi olayından sonra SOROS'a bağlı ne kadar kurum ve kişi varsa Rusya'dan tutup atıyordu! Kalan da hapsi boyluyordu! Putin de geçtiğimiz günlerde şunları söylüyordu: Rusya Yeni Dünya Düzeni'ni kurmaya çalışanları engellemede aktif rol alma niyetinde değildir, ta ki onların Yeni Dünya Düzeni çabaları, Rusya'nın hayati çıkarlarına çarpana kadar..." Soros SOL'cuları da yanına alarak Avrupa'yı yıkmak ya da ele geçirmek için adımlar atıyordu! Merkel de buna GÖÇMENLERİ ALARAK cevap veriyordu. Oyunu bozmaya çalışıyordu yani... Ama Soros paranın sahiplerinin sözcüsü! Parayı elinde tutanlar Amerika ile çatışırken ne oldu da KÜRESEL bir oyun için sahneye çıktılar!

TEKRAR! İşte burada PARAYA bakmak gerekiyordu! Paranın akış hızı ve yer değiştirmelerine... Dünya VERGİ konusunda anlaşırken tek bir ÜLKE buna karşı çıktı, imza atmaya yanaşmadı! AMERİKA! Servet sahiplerinin vergi yükünden kaçabilmek için başvurduğu deniz aşırı off-shore hesaplarının tespit edilip vergilendirilmelerini sağlayacak anlaşmayı İsviçre, Cayman Adaları, Singapur ve Hong Kong gibi vergi cenneti olarak bilinen ülkeler bile imzaladı. Ancak Amerika "Ben yokum!" dedi... Bu ne anlama geliyordu? Dünyanın para merkezi olarak bilinen bütün ülkeleri artık VERGİ ALMA konusunda anlaşmıştı. Amerika buna karşı çıkarak DOLARI ANAVATANINA geri çağırmaya devam ediyordu. Parayı elinde tutan aileler buna şimdilik ses çıkarmıyordu! Anlaşmanın altında herkesin imzası vardı! İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra BÜYÜK DENGE ABD-RUSYA arasında kurulmuştu. Başkan John F. Kennedy "Bu büyük denge Amerika ile Almanya arasında kurulsun!" dediği için öldürüldü. Amerika yakında OBAMA'sız bir döneme girecek. Soros ve arkasındaki aileler, PARANIN YÖNÜNÜN DEĞİŞMESİNE KAYITSIZ KALDI! Paranın Amerika'ya akmasına razı oldular!

Acaba karşılığında ne aldılar? AVRUPA'YI MI? Yakında bütün para çok daha güvenli merkezlere inecek! Burası da Amerika olacak! Bu belli! Peki Ortadoğu ateş içindeyken, Rusya tepkileri göğüslemeye çalışırken, Avrupa göçle uğraşırken filmin sonunda ne olacaktı! Ülkemizi korumak ve daha ileriye götürmek için bunlara kafa yormamız gerekiyordu! Bu denklemde hiçbir ismin önemi yoktu! Birlik olursak ayakta sağlam ve güvenli kalabilirdik! Dünyada TAŞLAR yerinden oynadı! Bunun siyaseten de Türkiye'ye yansımaması mümkün değil. KÜRESEL ANLAMDA her oyuncunun içeride bir GRUBU, KLİĞİ ve EKİBİ var! Zaten hep böyleydi! Unutmayın herkes ama herkes izleniyor ve kaydediliyor! Herkes! Kimin nereye bastığı biliniyor!

Yeryüzünde yalnız değiliz... Nereye gittiğimizi bilmemiz için kimin ne oyun kurduğunu anlamamız gerekiyor! İÇERİDE HAREKETLENME başladı. İçeridekiler de bilmez ama emir büyük yerdendir! Yeni Dünya Düzeni'nde yer almak istiyorsak birlik ve dirlik içinde yürümeliyiz! Bakın adamlar bunları planlarken, biz içeride nelerle uğraştırılıyoruz! Hep böyle oldu! SOVYETLER dağılırken biz TERÖR DARBESİYLE kafamızı kaldırıp bakamadık bile! Ne olduğunu anlamadan yıllar gelip geçti... Şimdi büyük fırsat var! Ancak içeridekilere dikkat! Hepsinin bir eli dışarıdan birilerin avucunda! PKK, DAEŞ, DHKP-C gibi tabelaların altında görünmeyenler ile yakında görülecek olanlar yan yana!
Dikkatli olun!

NOT: Hem Avrupa'nın, hem Ortadoğu'nun hem Rusya'nın içinde farklı akımlar savaşıyor! Çin de bu arada ne kadar şöhretli futbolcu varsa parayı bastırarak alıyor ve kendi oyununu kuruyor! İZLEYİN!
Savaş çok büyük çünkü!

Ergün Diler/Takvim..4 Şubat.2016

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.