Yeni bir kalkışma için hareketler devam ediyor

- Bu haber 42962 kez okundu.

Yeni bir kalkışma için hareketler devam ediyor

15 Temmuz darbe hareketi, meğerse CIA ve MOSSAD tarafından açıkça FETÖ’ye ihale edilmiş

Dünkü yazımızda, CNN Türk’te yayınlanan bir ses kaydından bahsetmiştik. Ses kaydı şöyleydi:

Alman iç istihbarat servisinin bütün diğer eyalet savcılarına ve hakimlerine yazılı olarak bildirdiği yazıda, MOSSAD, CIA ve diğer istihbarat kuruluşlarının, Erdoğan’ı FETÖ örgütü tarafından yok etmeye zorlayan, bütün dünyadaki FETÖ örgüt faaliyetlerini, okul ve kuruluşlarını engellemek ile şantaj yapan, darbeye ve Erdoğan’ı yok etmeye açık talimat veren bir konuşma idi.

Talimatı alan örgüt tarafı şöyle diyordu; (44 yılda ördüğümüz hırkayı buyurun siz giyin diyecek değiliz, büyük bir fayda için küçük kötülük yapılabilir.) Ortaya çıkan ve sayısı giderek artan somut bulgular, ses kaydındaki tercihin,15 Temmuz’da yapılacak olan, açık darbe hareketinin ayak sesleri olduğu ve örgüt yöneticilerinin Türkiye’yi değil, ses kaydında da açıkça belirtilen ülkeyi, yani Amerika’yı kendilerine anavatan seçtiklerini ve onların talimatı ile hareket edeceklerini açıkça gösteriyordu.

Alman iç istihbarat servisinin bu kadar yakından takip etmiş olduğu Gülen örgütünün, kalkışma faaliyetleri ve dinlemeler, 15 Temmuzun ayak sesleri olarak algılanıp çok ciddiye alınıp takip edilmeliydi.

Bütün uyarılar ve bütün kıpırdanmalar, eğer Gülen’in cübbesinin renginden dahi bir mana çıkartılabiliyor ise, bir dolarlarda bile şifreler olduğu araştırılıyor ise örgütün her hareketinin her an takip edilmesi, dünya ölçeğinde basının takip edilerek, bu dinlemelerin, anında kontrol altına alınması için, İÇ VE DIŞ FETÖ KARŞITI İSTİHBARATIN KURULMASI ACİLEN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

Eğer bu takipler ciddiyetle ele alınırsa, örgütün her türlü yer altı faaliyetleri ve kıpırdanmaları, eyleme geçmeden önce bastırılabilir ve önlenebilir. Özellikle beyin takımı dediğimiz ve çekirdek kadro durumundaki genel koordinatörler örgütü tekrar yönlendirerek, toparlanmasının ve tabana ulaşılmasının önünün kesilmesi gerekmektedir.

Yeniden darbe yemiş örgüt üyelerini umutlandırmak ve yeniden canlandırmak, alttan alta örgüte talimatlar vererek, yeni bir kalkışmak için yüreklendirme hareketleri devam etmektedir.

Devlet kadrolarından ve iş adamlarından ayıklanan, FETÖ elemanlarının, intikam alma duygusuyla, devlete düşman kadroları koordine edilerek sokaklara döküp içeridekilerin yakınları ve aileleri tarafından, gezi benzeri eylemler ile dünya kamuoyu tarafından da desteklenerek, tekrar bir gaile olarak karşımıza çıkarılması planlanmaya çalışılabilir.

Bu tiyatronun ve bu suni organizasyonun önüne geçmek için şimdiden tedbirler almak gerekmektedir.

Bir taraftan Doğu ve Güneydoğu’daki çok açık ve net, Avrupa’nın ve Amerika’nın bizim eldivenlerimiz dediği terör örgütleri, açıkça müttefiklerimizin kurmuş olduğu futbol kulüpleri gibi, açık açık Suriye topraklarında parselleme ve bölüştürme görevi üstlenerek Suriye topraklarını boşaltırken, Türkiye’ye milyarlarca dolarlık ekonomik külfet çıkarılırken, bütün dikkatimizi, Suriye sınırımızda, Cerablus’ta, oluşturulmak istenen Kürt koridorunun önünü çelmek için vargücüyle ordumuz çalışırken, bu tarafta FETÖ’nün fırsatı değerlendirmek üzere dış lobileri de arkasına alarak, Gezi eylemleri gibi, Cumartesi Annesi eylemleri gibi, bağımsız medya, özgür yargı söylemleriyle, darbe karşıtlarıyla, darbe yapanların çocukları ve aileleri sokaklara dökülerek karşı karşıya getirilerek, iç karışıklıklarla sokak hareketleri ve kaoslar planlayabilirler.

Yurt içinden ve yurt dışından alınan en ufak istihbarat bilgilerini dahi önemseyip, araştırarak önleyici savaş taktikleri veya eylem taktikleri olarak stratejilerle olaylar vuku bulmadan, eyleme dönüşmeden bastırılabilmeli ve harekete geçebilmelerine fırsat vermeyecek mekanizmalar acilen kurulmalıdır.

Nurettin Veren/YeniAkit-7 Eylül 2016 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yakup TEZCAN 1 yıl önce

Hocam oldukça güzel bir fikir,güzel yaklaşım hanı ben siz kimsiniz geçmişiniz kimdir bilmem belki çok halisane duygularla bu fikri ortaya attınız AMAAA o kadar çok tırsar oldukki belki de sizlerin bu sözleri bu parelelcileri tekrar toparlamak ayaklandırmak adına yapılmış bir şifrede olabilir.LÜTFEN BENİ MAZUR GÖRÜN.