Weizman sistemi

- Bu haber 61855 kez okundu.

Weizman sistemi

 İsrail'in ilk Cumhurbaşkanı Chaim Weizman diyor ki; "Orta doğuda yıkılmaz denen Osmanlı İmparatorluğunu yıkıp iki tane devlet kurduk. Onlara öyle güzel sistembıraktık ki; Müslümanlar bize Filistin'i vermeyen ABDULHAMİT'e, ecdadına en az 200 sene daha sövecek." Weizman, haklı çıktı. Bugün, üç kıtada fetihler yapmış, adaleti ve insanlığı her köşeye taşımış ecdadına ve tarihine sövenler var hala aramızda. Çünkü, Weizman'ın dediği gibi ülkemizde kurulan sistemle bu kaçınılmazdı.
Tarihini ve ecdadını yerden yere vuran bir eğitim sistemiyle büyüyen bir nesil vardı ortada. Weizman'ın iddiası, bugün FETÖ tarafından finanse edilen bir gazetede köşe yazarlığı yapan anlı-şanlı bir yazarımızın da satırlarından hayat buldu adeta.

Abdülhamid Han'a hakaretler yağdıran o yazar, vatan hainlerini de yurtsever olarak okurlarına sunuyordu. Ülkesini seven Mithat Paşa, Abdülhamid Han tarafından sürgüne gönderilmiş! Böyle diyor o hakaretçi... Ama neden sürgüne gönderildiğini yazmıyor.
Abdülhamid Han'ı Rus Türk-Rus savaşında toprak kaybetmekle suçluyor, Mithat Paşa'ya "Yurtsever" diyerek methiyeler düzüyor.
O Mithat Paşa'nın ittihatçı-masonluğuna tek satır değinemiyor. Ve dahası Türk- Rus savaşına Osmanlı'yı, İngilizler aşkına sokanın da Mithat Paşa olduğunu yazamıyor.
Savaş sonrası nasıl İngiliz elçiliğine sığınıp "Size hizmet ettim, beni koruyun" diye yalvardığını, uşaklık ettiği Kraliçe'nin onu teslim ederek nasıl sattığını anlatmıyor.

Anlatamaz da! Öyle vatan hainleri vardı ki o dönemde, bugün bile vatanseverler diye yutturuluyor. Bu da normal, dediğimiz gibi Weizman böyle olacağını, böbürlenerek anlatmıyor mu? Abdülhamid Han, Osmanlı'yı savaşlara sokmamak için didindi durdu. Ancak içimizdeki yerli İngiliz ittihatçı Paşalar, Londra adına Osmanlı'yı Ruslarla savaşa soktu. Şimdi o hainler yurtsever ilan edilirken, ihanete karşı ömrü mücadeleyle geçen vatansever Abdülhamid Han'a köşelerden küfürler yağıyor. Bakın size dün Güney Afrika'da İngilizler tarafından kurulan dünyanın en ırkçı-faşist devletini anlatmıştım.
İngilizler yüzde doksanı siyah olan Güney Afrika'da "IRKÇI-KÖLELİK" hakimiyeti kurmak için Hollanda ile 1898'de Boer savaşına girdi. İngilizler Afrika'nın en ucunda o savaşı kazandığında ses İstanbul'dan geldi.
Tevfik Fikret, Cenab Şehabettin, Halit Ziya Uşaklıgil, Mehmet Rauf, Hüseyin Cahit Yalçın, Hüseyin Siret ve İsmail Safa gibi yazarlar, İngiliz elçiliğine koştu. Onlar için İngiltere özgürlük ülkesiydi. Güney Afrika'da savaşı kazanıp ülkeyi avucunun içine alan İngiltere'yi elçiliğe verdikleri mektupla tebrik ediyor, ALKIŞLIYORLARDI. O mektupta ŞAK-ŞAKÇILAR Abdülhamid Han'ı yerden yere vuruyorlardı. İçlerinde, Abdülhamid Han'a suikast yapan Ermeni'ye "Ey şanlı avcı" diye methiye şiirleri yazanlar vardı. Ve bu isimler hala yurtsever olarak yutturuluyor bu topraklarda. Güney Afrika'da özgürlükçü İngiltere 100 yıl sürecek dünyanın en kanlı IRKÇI-FAŞİST devletini kurdu.

Köleleştirilen milyonlarca siyahın işkencelerle öldürüleceği dönemin kuruluş günlerinde içimizdeki Türk görünümlü İngilizci yazarlar, çizerler Kraliçe'yi alkışlıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurul'unda "Dünya 5'ten büyüktür" diyerek, ezilen halkların, mazlumların sesi oldu. Dünyaya insan hakları ve demokrasi dersi veren 5 ülke BM'de tüm kararları alıyordu. Sistem böyle kurulmuştu. Halbuki 1974'te ABDİngiltere ve Fransa'nın "veto"su ile, milyonlarca siyahı köleleştirerek öldüren, elmas ve altınları "BATI"ya taşıyan yeryüzünün en korkunç IRKÇI-FAŞİST ülkesi Güney Afrika Cumhuriyeti'nin BM'den çıkarılması önleniyordu.

Birleşmiş Milletler böyle bir şeydi. İnsan özgürlüklerini ve haklarını ayaklar altına alan katilleri çıkarları uğuruna koruyan, kollayan ve bağrına basan ABD, İngiltere ve Fransa vardı karşımızda. Okullarda bunları hiç anlatmadı çocuklarımıza öğretmenlerimiz.
200 yıl kendi ecdadına küfredecek nesillerden köşe yazarları, aydınlar ve "BATI" hayranları çıkardık. Aynı nesil içinden Müslüman ülkede yüzlerce markete ve kuruma domuz eti satan, yakalandığında alıcılara "Zararımı karşılayın yoksa sizi deşifre ederim" diye tehditler yağdıran İngiliz tipi ÇIKARCI tüccarlar çıkması da normal. Vatan hainlerini yurtsever diye yazanları okuyanlar tabii ki çıkarcı tüccar olacak.Weizman sistemi yıkılacak inşallah. 15 Temmuz'da halk bunu fazlasıyla gösterdi


Bekir Hazar/Takvim--22 Eylül 2016

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adamo 1 yıl önce

Abdulhamit' e küfredenler Abdülhamit'in torunları değil ne olduğu belli olmayanlardır. Biz Osmanlı torunu olarak okullarımızda abdulhamite küfretmeyi değil onu yad etmeyi öğrendik.onlar istememede müfredat dışı eğitim veren ve doğru tarihi anlatan hocalarımız vardı bizim.ve hep bu günleri bekledik gerçekleri kim? ne zaman yazacak ? diye şafağı bekler gibi...

Misafir Avatar
mehmed 1 yıl önce @Adamo

Doğru tarih anlatsalar Osmanlı'nın yaptığı katliam ve soykırımları, Abdülhamid'in nasıl ülkenin yarısını kaybeden kifayetsiz bir adam olduğunu da anlatırlardı. Ama sana sadece masal anlatmışlar anlaşılan.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Adamo 1 yıl önce

Elhamdulillah 200 yıl falanda sürmedi. Allah kendisi için değil milleti için Dua eden muhterem kulu Abdülhamid'in dualarını kabul eyledi.yalan söyleyen tarih utandı gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Misafir Avatar
Adamo 1 yıl önce @Adamo

Abdülhamid savaşa girmek istemediği ve İngiliz dış işleri bakanı lord Salisbury uyardığı halde ısrarla Rusya ile savaşa giren Mithat paşa ve onun gibi savaş heveslileridir bu toprak kaybetme meraklıları...

Beğenmedim! (0)
Avatar
mali 1 yıl önce

Salla salla. Adaletmiş. Dünya tarihinin en büyük köleci devletleri islam devletleridir. Osmanlı da 400 yıl boyunca Balkanları sömürmüş, köle ticareti yapmış, gittiği her yerde katliam yapmıştır. İslam tarihi katliam tarihidir. Adamlar pasta börek dağıtarak mı yayıldı sanıyorsun? Dünya tarihinde de 40 milyon köleyi dünyaya satanlar müslümanlardır ve bugün hala sudan da nijerya da müslümanlar siyahlara din islam Allah adına kölelik yaptırmaktadırlar. Al sana tarih. Sana Osmanlı tarihi diye masal anlattıkları için böyle masallara inanırsın tabi. Asıl bu ülkede gerçek tarih anlatılsa o zaman asıl bu ülkede yer yerinden oynar. Bugün dünyanın en ırkçı faşist devletleri islam devletleridir. Zaten adı üzerinde islam esasen arap faşizmidir. Bu yüzden müslümanlar bugün her yerde katliam ve soykırım yapmak hevesindeler. O geçmişteki katliamcı tarihlerine övkünüyorlar. Osmanlı fetişizmi de bu yüzden.

Misafir Avatar
Adamo 1 yıl önce @mali

Az boz değil iyice saçmalamışşın.

Beğenmedim! (0)
Avatar
muhammed 1 yıl önce

Osmanlı tarihi bilmesek yedircen bize. Adaletmiş. Ulan bugün hala dünyada köle ticareti yapanlar kim? Müslümanlar. 40 milyon zenciyi köle yapıp satanlar kim? Müslümanlar. İslamı yayacaz diye 1 milyar insanı öldürüp bugün de her yerde şeriat islam Allah adına katliam yapanlar kim? Müslümanlar. Irkçı ve Faşizmin bugün dünyada karşılığı şeriat değil mi? Şeriat dediğin sistem zaten bugün ırkçı ve faşizmin temelidir. Hala masal anlat sen. Osmanlı zaten bu geri kalmış sistem yüzünden çöktü gitti İngilizler olmasa 17. yy da çoktan silinip gidecelti. Sen daha masal anlat ancak. Zaten işiniz gücünüz yalan dolan katliam soykırım.

Misafir Avatar
Adamo 1 yıl önce @muhammed

Osmanlı'nın ve müslümanların bu kadar zalim olduğunu düşünüyorsun adın neden Muhammed? Heryer Woods'un Abdülhamid için söylediklerine bak belki en azından ceddinin aleyhine düşünüpte kendi ayağına sıkmazsın

Beğenmedim! (1)
Avatar
Adamo 1 yıl önce

Belli ki anlatanlar sana masal anlatmış!

Avatar
Cengiz 1 yıl önce

Göz görmeyince ,beyin inanmaz..