Türklerin son savaşı yaklaşıyor

- Bu haber 82525 kez okundu.

Türklerin son savaşı yaklaşıyor

 İşbirlikçi

Geçtiğimiz hafta New York Times'da ilginç bir haber yayınlandı.

İlk kez Vehabilik ve Suudi Arabistan açıkça hedef gösterildi. Dünyaya terörü vehabiliğin ihraç ettiği öne sürüldü. Halbuki 150 yıl önce Vehabilik diye bir şey yoktu. Osmanlı'yı parçalamak için İngilizler kurmuştu.

Şimdi DAEŞ, inançları ile Vehabi takılıyordu. Kurucu İngilizlere kimse tek laf etmiyordu.

Adamlar böyleydi, kurarlardı, severler ve beslerler sonra İŞBİRLİKÇİLERİNİ döverlerdi.

Şimdi "ABD'den 750 milyar dolarımı çekerim" diyen Suudi Arabistan'a New York Times ile sopa gösteriliyordu. Irak iç savaşı yoğun bir şekilde yaşıyordu. Savaşta kenetlenme olur, herkes birbirine sarılırdı. Halbuki Bağdat'ta Sadr, herkesi ayaklanmaya çağırıyordu.Kuzey Irak'ta ise boru hatlarını bombalayan PKK'ya Barzani "Defolun" diyordu.

PKK da son gelinen noktada Talabani aşireti ile ortaklık kurup, DAEŞ ile savaşan Barzani'yi devirmek için harekete geçiyordu. Mısır'da darbeci Sisi, Sina yarımadasına silah sokamıyordu. Sina'ya anlaşmalar gereği, ait olduğu ülke silah sevkiyatı yapamazdı.

Anlaşma dinlemeyen ve önüne gelene saldırtılan DAEŞ için böyle bir sorun yoktu.

Sina'da altın tepside sunulan ortama sadece silahlı DAEŞ militanları yığınak yapıyor, "Bela geliyorum" diyordu.

Afrika'da ise terörün yeni merkez üssü Libya'ydı. DAEŞ binlerce gönüllü topluyor, şu günlerde aşiretleri kendine bağlıyordu.Yakında tüm Afrika'yı ateş saracaktı.

Suriye malumdu, dünyanın tüm orduları, 30 bin DAEŞ militanını yıllardır halledemiyordu.

Suudi-İran savaşı ile ikiye bölünen Yemen'i, bombalarla sarsılan Pakistan'ı, Taliban sayesinde işgal edilen Afganistan'ı anlatmaya gerek yoktu.

El Kaide, Afganistan'daki hizmetini tamamlamıştı, ancak tedavülden kalkmayacaktı. Üstte de saydığımız gibi oralardan göçüp yığınak yapacağı ve terör estireceği daha çok yeni bakir alanlar vardı.Baktığımızda tüm operasyonlar, terörle İslam dünyası üzerinde sergileniyordu.

Ankara da bu fitne ateşinden kaçamazdı.

Her taraf yangın yeriydi ve alevler etrafımızı sarmıştı. Önemli olan bizim ne yapacağımız ve en az hasarla bu yangını nasıl bertaraf edeceğimizdi. Kenetlenmemiz, hangi inanç ve ideolojide olursak olalım tek yumruk olmamız gerekiyordu.

Ancak maalesef, bugün gelinen noktada sol SAZ çalanları dinliyor, PKK sevicilere koşuyor, hatta CHP lideri bile "Cezaevinde PKK ve DHKPC'lileri ziyaret ettik" demekten hiç çekinmiyordu.

Zaten CHP milletvekilleri de PKK yayın organalarında canlı yayınlarda Devlet'e saldırıyorlardı.

Solcusu, sermayesi, teröristi, paraleli, beşgeni, İngilizcisi, Almancısı, Amerikancısı hepsi aynı üçgende buluşmuştu. İnanın bu ülkede Alman Meclisi'nde alınan kararlara sevinenler vardı.

Bu da normaldi. Türkiye'deki bir Lise'de, Almanların soykırım yalanı ile geldiği bir dönemde bile Alman elçi konuşturulmadı diye okul müdürü Türk öğrenciler tarafından protesto ediliyordu.

Çocuklarımıza bile anlatamamıştık kenetlenmeyi. Hatta Almanla kenetlenmeyi şırınga etmiştik.

Bazı okullarımızdan Amerikan hayranları, bazılarından İngiliz ve Fransız aşıkları mezun oluyordu.

100 yıl önce kurulan eğitim sistemi buydu. Şimdi meyvelerini topluyorlardı.

İçeride nasılsa çok işbirlikçi vardı. Adamlar hiç utanmadan bunu bile deşifre ediyorlardı.Nasıl mı?

Bakın ABD'de İsrail'in çıkarlarını korumak için kurulan CFR adlı kurum var.

Yahudi Walter Lipman tarafından hayata geçirildi. JP Morgan'dan tutun, Cornegie vakfı'na, Rotschild hanedanından Rockfeller'e kadar bildik isimlerden para yağıyor buraya.

Bir de devamlı Türkiye'ye saldıran Foreign Affairs diye bir dergi var. İsrail'in çıkarlarını korumaya and içmiş en büyük Lobi CFR'nin, dünya kamuoyunu şekillendirme ve yönetme aracı olarak karşımıza çıkıyor bu Foreing Affairs adlı dergi.

Son sayısında ilginç bir habere imza attı:

"Türkiye'de nasıl darbe yapılır" diye haber yayınladı.Askerle bu iş olmazmış, zormuş. Kitlesel şiddet artar, batı şehirlerinde güvenlik zafiyeti yaşanır, büyük bir ekonomik düşüş sağlanırsa darbe gelebilirmiş. Resmen sokaklara çağrı yapıyor, yol gösteriyor haber.

Kaos ile darbe hayal ediyor. Bu hayali yaşamasının haklı gerekçeleri var.

Çünkü bu ülkede bu çağrıdan haz duyacak işbirlikçiler olduğunu biliyorlar.

İşbirlikçi demişken... Bu habere o İsrail aşığı dergide imza atan da bir Türk...

Boşuna demiyoruz bu bir Kurtuluş savaşı diye.

Dışarıya çalışan az mıydı 100 yıl önce de!

Bekir Hazar/Takvim-9 Haziran 2016

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adem 2 yıl önce

İsmin neden ali o zaman beyinsiz kardeşim. İslam halifesinin ismini neden tasiyorsun ilerici bir isim al mesela corc cony özüne dön

Misafir Avatar
imdat 2 yıl önce @Adem

ali senin ecdadını sikim

Beğenmedim! (2)
Avatar
ali 2 yıl önce

İslam IŞID Vahabi vs... fark etmez. İslam terör katliam soykırım pislik kölelik gerilik dinidir. O kadar. Gerisi hikaye. İslam'ın olduğu yerde ot bitmez ot.

Misafir Avatar
Adamo 1 yıl önce @ali

Amacın provakatörlük yapmakmışcasına herkese cevap vermişsin, derdin ne senin?.inanıp inanmamakta serbestsin inananın kendisine, inanmayanın da kendisine...başkalarının kutsalına saldırma hakkını hiç bir din,anayasa,kanunlar sana vermez.Milletin milli manevi değerlerine,kutsalına saldırmak ahmaklıktır.sen başkasının dini değerlerine saldırma ki ,başkaları da senin değerlerine saldırmasın.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Adamo 1 yıl önce @ali

İnsanın kalbi, kalıbıdır. Kalbi ne ile doluysa kalıbı da aynısıdır.İslam insanın kalbindekini açığa çıkarır. Bile bile konuşuyorsan, senin kalbinde pislik dolu olmalı ki, islama ettiğin laflar bunu açığa çıkarmış.ve eğer son nefesinde korkudan müslüman oldum yarabbi desende nafile...bilmeden konuşuyorsan araştır, ne rahmet dolu bir din olduğunu anlayacaksın.Allahtan Ümit kesilmez.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
diyarbekirli 1 yıl önce @ali

bu adamın türk olmadığını anlamadınız mı cevap verme lüzumu görüyorsunuz. bunlar asırlardır aynı hiç değişmedi ama siz hem geçmişi hem de Allah'ın uyarısını unutup bunlarla dost olunabileceğine inanmaya çalışıyorsunuz. burada kızılması gereken onlar değil tembellik yaparak çağın gerisinden kaldığımız için kendimize olmalı. ki böyle olmasaydı bunların kuyrukları böyle kalkmazdı...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
osmanlıserdarı 2 yıl önce @ali

ali denen salyangoz beyinli sen insanlığın göt dedliğisin

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
imdat 2 yıl önce @ali

ali senin çıktığın deliği sikim

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Ak dost 2 yıl önce @ali

Behey beyinsiz adam diger arkadaşlar gibi bende diyorum şu takma ismini degişte mert ol biraz mert

Beğenmedim! (1)
Avatar
Adem 2 yıl önce

İsmin neden ali o zaman beyinsiz kardeşim. İslam halifesinin ismini neden tasiyorsun ilerici bir isim al mesela corc cony özüne dön

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce @Adem

İsmimi ben seçmedim. Atalarımı soykırım katliam ve kölelikle islam denilen terör dinine köle yapanlara sor bu soruyu. İslama bir halifesine iki ayrıca.

Beğenmedim! (6)
Avatar
Caner 2 yıl önce

Ali seni Allah ıslah etsin

Avatar
islam 2 yıl önce

İslamı sen mi analiz edeceksin sen git ilerici almanlarla fransiz İngilizlerle yaşa çünkü belliki müslüman değilsin beynin vardır umarım onunla git dinini yaşayacağın bu ülkelere sen bir provakatör olarak inine geri dön yoksa m.Yazıcıoğlu nun dediği gibi inlerinize ineceğiz...

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce @islam

Meraklanma senin gibi ruh hastalarının islam denilen terör diniyle beyni yıkananların neler yapacağını hergün görüyoruz. İslamı da senin yazdıkların çok güzel özetliyor zaten. Katliam soykırım terör ve tecavüzcülerin dini. Pislik yuvası.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ali diken 2 yıl önce

Bu arkadaşta beyin yerine ot bitmis o yüzden otla kafayı bozmuş yazik ama acidim haline

Avatar
Murat 2 yıl önce

Su ali gibi içimizdeki hain dinsiz leri temizleyemedikki kaldıki dışardaki dinsiz lerle ugrasalim
Batı sevinci gençlerin yetişmesine zemin hazırlayan atatürk un ateşi bol olsun dilerim cehennem en dip kuyulara koyulur amin

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce @Murat

Senin gibi soykırımcı katliamcı ruh hastası yobazlardan olmadık diye mi üzülüyorsun? Evet bizim aklımız ve vicdanımız var. Senin gibi beynimi yıkanmadı. Bu özgürlük içinde Atatürke müteşekkiriz. Meraklanma cehemmen varsa senin peygamberin olcak ali kanlı diktatör en dibinde Atatürk ise cennetin en başındadır. Sen ancak senin gibi ruh hastası olmayanları tehdit et böyle. Katliamdan başka bir bildiğiniz yok zaten. Sonuçta fikren rezilsiniz.

Beğenmedim! (3)
Avatar
ibrahim öztürk 2 yıl önce

Ali ve ismiyle ugrasma Müstear isim kullaniyor. Müslüman değil sal gitsin boşuna zaman harcamayın

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce @ibrahim öztürk

Müslüman değilim orası doğru. Çünkü eli kanlı bir diktatörün peşinden gidecek arap artığı soykırımcı bir adamı peygamber kabul edecek değilim. Çünkü beynim ve vicdanım var.

Beğenmedim! (5)