Mok’rasi’nin Mok’ratları..

- Bu haber 13661 kez okundu.

Mok’rasi’nin Mok’ratları..
"ABD, Ortadoğu ve Avrupa için tehlikeli adam" diyorlar.
Despotluk"la suçluyorlar. Türkiye'yi o kadar seviyorlar ki, "Uçurumdan aşağı düşüyor" diye yazıyorlar. "Vay be" oluyorsunuz, "Bizi bizden daha çok düşünüyorlar" diye iç geçiriyorsunuz okuyunca. Saldırdıkları ise Cumhurbaşkanımız Erdoğan.

Saldırının yapıldığı yer Amerikan Foreign Policy dergisi. İmza atan isim ise John Peter Hannah...
Irak'a girdiklerinde "Haçlı savaşı başladı" diye ağzından kaçıran Başkan Bush döneminde Panama operasyonu ve Körfez savaşını yöneten başkan yardımcısı Dick Cheney'in özel güvenlik danışmanıydı Hannah... "Erdoğan problemi kötüleşiyor ve yayılıyor. ABD çıkarları için büyük tehlikeler oluşturuyor" diye ağıt yakıyor.

Problemmiş Erdoğan... "Emredersiniz" demiyormuş yani... Adam kendi açısından haklı... Yıllardır "Emredersiniz" diyenlerle çalıştıkları için "Erdoğan politikası" karşısında şaşkın ördük ve deli danaya döndüler. Onun için Hannah "ABD zararlarını azaltma hazırlıklarına derhal başlamalı" çağrısı yapıyor. Yani kibarca "Darbe" demeden "Darbe" yapmaya çağırıyor. ABD çıkarlarına fayda sağlayacak birinin Beştepe'ye oturtulması için. Adam hiç utanmadan aleni şekilde yapıyor bu işi bir de. Normal çünkü tam14 yıldır saldırdıkları Erdoğan'dan her defasında tokat yiyorlar.
Abandone oldular, uykularında bile "Ankara"yı sayıklıyorlar. Eskiden "Kara Tren" vardı ülkemizde, katır hızındaydı. Şimdi işler değişti, Hızlı Trenleri var Ankara'nın. Hadi gelin şimdi bir yolculuğa daha çıkalım, işin perde arkasına inelim. CFR'yi defalarca yazdık burada. İsrail'in çıkarlarını korumaya and içmiş, Amerika'daki en büyük lobilerden biri. Baronların kurduğu o meşhur kurum.

Hanedanların para pompaladığı, İsrail'in üzerine titrediği oluşum. Para İmparatorları CFR'yi fonluyor, o da düşünce kuruluşlarını.
İşte CFR' tarafından fonlanan ve kurulan düşünce kuruluşlarından biri de FDD... Açılımı "Demokrasileri koruma" düşünce kuruluşu.
Ne hoş ve tatlı bir isim değil mi? Demokrasileri koruyup kollamaya and içmiş bir kurum tabela üzerinde. Hadi gelin 11 Eylül saldırılarından hemen sonra kurulup, bu tabelanın asıldığı o binanın içine girelim. Oooo... Koridorlarında NEECONLAR yani Haçlı-Siyonizm ittifakına inananlar ve "Daima Savaş" diyen şahinler dolaşıyor. Demokrasileri koruma kurumunun başkanlık odasına giriyoruz. Oooo... Mr.
James Wolsey, vakfın başkanlık koltuğu yakışmış size. CIA başkanlığından emekli olduktan sonra ne de güzel terfi almışsınız.

Şimdi anladık CIA başkanıyken ABD'deki tüm İsrail yanlısı konferanslarda, neden başkonuşmacı yapıldığınızı... Yanınızda misafirleriniz var... Kurumunuzun baş danışmanlarından demokrat senatör Joe Liberman... Beyefendiyi tanıyoruz, ABD'deki en azgın Siyonizm savunucularındadır kendileri.

Ah kurumunuzun en büyük finansörlerinden İsrail aşığı Steve Forbes da buradaymış. Neyse rahatsız olmayın, sohbetinizi bölmeyeyim. Ben kütüphanenizdeki raflarda gezinti yaparak vakit geçiririm. İşte rafta duran bir dergi...
Adı Foreign Policy... "Demokrasileri Koruma" düşünce kuruluşunu fonlayan CFR'nin resmi yayın organı... Sayfalarını açalım... Ah bakın ne yazmış Hannah?
"Türkiye'de darbe yapılsın, Erdoğan indirilsin." Demokrasileri Koruma adlı düşünce kuruluşunun yönetiminde olan ve kıdemli uzman olarak çalışan Hannah'ın babası da yıllarca Shell'de üst düzey yöneticilik yapmış maşallah. Demokrasileri koruyoruz derken, yüzde 52 ile seçilmiş birisini indirmek için darbe çağrısı yaptırmanız hangi "MOK'RASİ" anlayışınıza sığıyor?

Washington politikalarını Tel-Aviv-New York
 - Londra ekseninde etkilemekten yorulmadınız mı? Söz geçiremediklerinize,"Emredersiniz" demeyenlere hep yayınladığınız dergilerde darbe edebiyatı yapmaktan usanmadınız mı?

Tüm yazdıklarınızın ne anlama geldiğini artık çok iyi biliyoruz. Erdoğan Başkan olacak diye ödünüz "Mokrasi"nize karışıyor. Onun için bir yerlerinizi yırtarak İsrail ve Amerika'nın çıkarlarına zarar verecek bir lider algısını oluşturmak istiyorsunuz. ABD yönetimi ile Türkiye arasına düşmanlık tohumları ekiyorsunuz. Erdoğan'ın güçlenmesi kabusunuz oluyor. Şimdi anlar gibi oluyorum Hannah'ın darbe çağrısı yaptığı dergide 2008'de neden Pensilvanya'nın "Dünyanın en etkili 100 entellektüeli" içinde 1. sıraya çıkarıldığını.

Bir de merak ediyorum. Türkiye'den kaç kişi MOK'RASİ kurumunuza rapor yazıp maaş alıyor? DE hadi...Kaç yüz MOK'RAT gönüllünüz var?..

Bekir Hazar/Takvim-18 Haziran 2016


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mali 2 yıl önce

La sen değilmiydin oralardan para dilenen yalancı karaktersiz. Ama tüm yüzünüz bugün dünyada deşifre oldu. Ne kadar zırlasan da sonun Miloseviç gibi Kaddafi gibi olacak. Katiller soykırımcılar faşistler er geç hakettiklerini bulur. Desteklediğiniz eli kanlı RTE de aynı sona ulaşacak.