Kemalistler fena halde rahatsız!

- Bu haber 28138 kez okundu.

Kemalistler fena halde rahatsız!

Bir süredir ucundan-kenarından Atatürk eleştirileri başladı ya, Kemalistler çılgına döndü. Rahatları kaçtı. Yan gelip yatmaya öylesine alışmışlar ki, belgeler karşısında şaşkınlaştılar. “Bilmiyorduk” deseler rahatlayacaklar, ama bunu da kendilerine yediremiyorlar. Eski hayatları ne güzeldi değil mi? “Atatürk büyüktü… En büyüktü… Ulu idi… Yüce idi… Gazi idi… Ebedi Şef idi… Yedi düveli yenmişti… Çanakkale Zaferi’ni o kazanmıştı” diyor, itiraz edenleri 5816 sayılı “Atatürk’ü Koruma Kanunu” ile püskürtüp, keyif çatıyorlardı. Şimdilerde huzurları bozuldu. Alışkanlıklarından da kopamadıkları için yalan yanlış kitaplar yayınlamaya başladılar. Güya Atatürk eleştirisine cevap veriyorlar. Aslında ise resmi yalanları tekrarlamaktan öte gidemiyorlar.

Neymiş efendim, “Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’nda önemli bir başarısı yoktur!” demek “yalan”mış. Bunu söyleyen mi var? Hayali iddialar icat edip onu çürüterek prim yapma modasının tarihi çok eskidir. Bunu bilen bilir. Ama işe yaramaz. Tersini söyleyen var ama: Kemalistler. Bu konuda o kadar hızlıdırlar ki, Çanakkale Zaferi’nin tüm şerefini Mustafa Kemal’e veriyorlar. İtiraz edenler buna ediyor: Başkumandan Vekili Enver Paşa, Çanakkale Zaferi’ni kazanan 5. Ordu Kumandanı Alman Mareşal Liman von Sanders, Müstahkem Mevki Kumandanı ve 18 Mart Deniz Zaferi’nin plânlayıcısı Albay Cevat Bey, o plânı harfi harfine uygulayarak 18 Mart Deniz Zaferi’ni kazanan komutan Yarbay Selâhaddin Âdil Bey. Sarıkamış Harekâtı hezimetinin faturasını Enver Paşa’ya kesen Kemalistler, neden acaba Çanakkale Zaferi’ndeki başarının mimari olarak Mustafa Kemal’i gösteriyorlar? Çanakkale savaşlarında onlarca yarbay ve albay var. Mustafa Kemal önce yarbay, sonra albaydır.

Generalleri (ki onların çoğu aynı zamanda Milli Mücadele kahramanıdır ama kitaplardan isimleri çıkarılmış, tüm zafer iki kişiye mal edilmiştir) ve diğer yarbaylarla albayları görmezden gelip “Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal sayesinde kazanıldı” demek, tam bir “tarihi aldatmaca” olur. Eh, o zaman Milli Mücadele’deki başarıyı (ki tarihin bu tarafı hiç tartışılmamış, kanun gereği olarak Atatürk’ün Nutuk’ta anlattığı gibi kabul edilmiştir) da bir yarbaya yahut albaya verelim gitsin! Mustafa Kemal’in Çanakkale cephesinde görev aldığı tümenin komutanı Esat Paşa’dan niçin kimse söz etmez? Yani bir yarbay üstlerine danışmadan kendi kendine karar verip harekete mi geçti? “Çürük Bandırma Vapuru” hikâyesine benzer bir hikâye bu: Hani Mustafa Kemal, “pusulası, haritası olmayan, ışıkları yanmayan dümeni kırık bir gemi” bulmuş ve kendi kendisini görevlendirerek “vatanı kurtarmak” üzere Samsun’a çıkmıştı… Rahmetli Necip Fazıl, Mustafa Kemal’i Sultan Vahideddin’in gönderdiğini yazınca, Kemalistler yine ayaklanıp 18 aya mahküm ettirmişlerdi. Bu ceza uygulanamadan vefat etti. Sonradan Necip Fazıl’ı doğrulayan belgeler ortaya çıktı.

Ancak hiçbir Kemalist, “Kusura bakmayın” demedi, Üstad’ın ruhaniyetinden bile özür dilemediler. Çanakkale cephesinde savaşan Mustafa Kemal’in, sevgilisi Madam Corinne’e yazdığı mektuplara bakarsanız, bir hayli boş zamanı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca da aynı tarihlerde Sultan Vahideddin’in kızı Sabiha Sultan’la  evlenmekk istediği söylentileri dolaşıyordu. Geçelim… “Atatürk düşmanları”nın yalanlarından biri de, “Cumhuriyet Doğu’ya  yatırımmm yapmamıştır” şeklinde imiş… Cumhuriyet değil, ama tek parti iktidarı zırnık yatırımmm yapmadı! Sadece Doğu’ya mı, ülkenin hiçbir bölgesine yapmadı. Yatırım yapılsaydı millet aç-bîilâç olur da, ölülerini kefensiz defnetmek zorunda kalır mıydı?

Tüm vaktini ezanı değiştirmekle, aç milletin kafasına cebren şapka geçirmekle, dini eğitim veren tüm okulların yanı sıra türbeleri, camileri kapatmakla geçirdi. Hele hele “Atatürk çok dindardı, müdahale etmeseydi Suudi Kralı Peygamberimizin kabrini yıkacaktı” (bu ayrı bir masal) demeleri var ki, çok güldüm ve hazır elleri değmişken, “Dindar Atatürk”ü hacca göndermediklerine şükretmek lâzım geldiğini düşündüm! Mustafa Kemal Atatürk’e izafe edilenbir sözle yazıyı bitirelim: “Dünyanın yarısını her zaman ve dünyanın hepsini bir zaman aldatmak mümkündür; fakat bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir.” Aynen öyle: Kemalistler bu millete doksan yıldır “tarih” yerine “masal” anlattılar. O kadar “yalan” söylediler ki, kronik yandaşları haricinde artık kimseyi inandıramazlar!

Yavuz Bahadıroğlu/yeni akit

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
2023 gerçekler çıksın lozan ihaneti 5 yıl önce

bu ihaneti yapanların yargılanması lazım.lozan da ülkeyi batağa saplayanların ingilizlere verenler hesabını tarih e versin.

Misafir Avatar
moruk naber 5 yıl önce @2023 gerçekler çıksın lozan ihaneti

şerefsiz sevr ihanetini açıkla dangalak

Beğenmedim! (2)
Avatar
Guest 5 yıl önce

Mustafa Kemal'in savaş sonrası rütbesinin yükseltilip ayrıca madalya verildiği söyleniyor. Doğruysa niye? Ayrıca savaşta değil yarbay, çavuş bile öne çıkabilir. Savaş yahu adı üstünde.

Avatar
ismail emre 5 yıl önce

Atatürk kelimesi manası ile atası türk olan herkes için söylenebilir tek bir kişiye lutufedilemez ve yasak konulamaz önce bunu düzeltelim gelelim mustafa kemale gerçek tarihi okuyanlar zaten mustafa kemalin nasıl biri olduğunu bilir önemli olan bilmeyenlere gerçekleri göstermektir..!

Avatar
murat 5 yıl önce

israilden sonra ,sisiyle de barışmışsınız?ee gözümüzün önünde olup biten fırıldak ne olcak?100 sene öncesine çok kolay yorum yapıyorsunuz fakat şimdiye gelince tık yok!.

Misafir Avatar
ismail 5 yıl önce @murat

israil şartları yerine getiriyor bu nedenle ilşkiler düzeliyor sisi ise mısır halkını o toplantıya sığdıramıyacakları için ve mecburi temsilci olduğu için çağrılıyor zaten çağıranda türkiye değil islam işbirliği teşkilatı bu kadar aydınlatma yeter sanırım cahil..

Beğenmedim! (0)