İşte gerçekler.. Haçlılar bunun için IŞİD'le savaşmıyor!

- Bu haber 9964 kez okundu.

İşte gerçekler.. Haçlılar bunun için IŞİD'le savaşmıyor!

 Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Batı'nın maksadının Musul'u kurtarmak olmadığını, IŞİD maskesiyle korku salarak Musul'a çökme çabası içerisinde olduğunu açıkladı.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Manşetlerin Dili programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Tan Batı'nın IŞİD'i şişirerek bir korku oluşturduğunu ve bu korkuyu kullanarak Musul'a çökme planı yaptığını söyledi. 

İşte Alper Tan'ın o açıklamaları;

MUSUL'U KURTARMAK BAHANESİYLE MUSUL'A ÇÖKMEK İSTİYORLAR

Batı'nın maksadı Musul'u kurtarmak değildir. Amerika'nın Avrupa'nın Rusya'nın maksadı bölgenin özgürleşmesi asla değildir. Bu, dünyanın ne büyük yalanıdır. 21. yüzyılın en büyük katil devleti ABD'dir. 21. yüzyılda 3,6 milyon Afgan'ı 1,2 milyon Iraklıyı katlettiler. Sadece iki ülkeden katlettiklerinin sayısı 4 milyon 800 bindir!

Bu kadar büyük bir katliamı yapmış olan katil haydut bir devletin hiçbir ülkeye özgürlük getirmesi mutluluk getirmesi asla mümkün değildir. Bu katiller Musul'u kurtaracakları bahanesiyle Musul'a daha fazla çökmek istiyorlar. Petrol yataklarını kontrol altına almak istiyorlar.  Sadece Amerika değil İngiltere'nin Fransa'nın Almanya'nın Rusya'nın Belçika'nın Hollanda'nın İtalya'nın İspanya'nın derdi budur

ABD'NİN ASIL AMACI BİR KAÇ SAAT İÇİNDE BELLİ OLDU

Musullular bunların umurunda değil. Çünkü ne kadar Müslüman ölürse onlar açısından o kadar önemlidir. Bölgeye çökmek maksadıyla bu operasyonu başlattıkları için de daha saatler sonra Amerikalı komutan açıklama yaptı ve "Musul operasyonu aylar hatta yıllar sürebilir"  ifadesini kullandı. ABD Başkanı Obama da bunu teyit eden konuşmalar yaptı.

HAYALİ BİR CANAVAR OLARAK GÖSTERİYORLAR

Halbuki karşımızda korkunç bir heyula oluşturuluyor. Hayali bir canavar gösteriliyor. Nedir o canavar: IŞİD canavarı. Ne yapıyormuş IŞİD? Adam kesiyormuş, kan döküyormuş, terörizm yapıyormuş. En büyük terörist ABD'dir. en büyük katil terörist İngiltere'dir. En büyük terörist İsrail'dir. En fazla kanı bunlar dökmüştür. Şimdi burada IŞİD savunması yapmak için söylemiyorum. IŞİD'in ne yaptığını herkes biliyor. Ama dökülen kanları bir karşılaştıralım.

IŞİD IRAK'IN İŞGALİNDEN SONRA KURULMUŞTUR

2003'te Amerika'nın ve Haçlı koalisyonunun Irak'ı işgalinden sonra kendi ülkelerini kurtarmak için Saddam'ın istihbaratının ve ordusunun kurduğu bir örgüttür burası. Bir sürü yanlış yapmışlardır. Ama dikkatinizi çekerim, ABD'nin işgali üzerine kurulmuştur, durduk yerde kurulmamıştır.

Bugün IŞİD kurulduysa Haçlı - Siyonist ittifakının Amerika öncülüğünde Irak'ı işgal etmesinin sonucudur. Bunu tespit edelim. Bunu biz kurmadık. Bunu Müslüman ülkeler teşvik etmediler. Sen adamın ülkesini işgal edersen, onlar da ülkesini, toprağını, vatanını namusunu savunmak için karşılık verirler, ellerini kollarını sallayarak gitmesine alkış tutmazlar.

IŞİD Mİ DAHA ÇOK KİŞİYİ KATLETTİ, BATI MI?

Uluslararası kuruluşlar saysınlar, UNESCO, BM, Avrupa insan hakları örgütleri gitsinler sorsunlar en abartılı şekilde IŞİD Irak'ta ve Suriye'de kaç kişiyi öldürmüştür? Aynı süre zarfında Amerika kaç kişiyi öldürmüştür? İngiltere kaç kişiyi öldürmüştür? Bu katil devletlerin desteklediği Yahudi - Siyonist İsrail kaç insanı öldürmüştür? Arkasında durdukları Baas rejiminin başı Esad kaç yüz bin insanı öldürmüştür?

Karşılaştıralım; hangisi daha katilmiş, hangisi daha kan dökücüymüş bütün dünyaya gösterelim. Abartılan bir canavar var. Bu canavarı ne kadar abartırlarsa bölgeye o kadar çökeceklerini düşünüyorlar.

DAHA ÖNCE DE SADDAM'LA KORKUTMUŞLARDI

Unutmayalım 1980'lerin sonunda bizdeki ve dünya basınındaki manşetler Saddam Hüseyin'in kıyamet topundan bahsediyorlardı. Bağdat'tan attığı zaman İstanbul'u bile vurur diyorlardı.  Neredeymiş bu toplar? 1991 yılında 2003 yılında Amerikalılar Haçlılar Irak'ı işgal ettiğinde bu topları niye göremedik biz? Yalandı çünkü. Saddam'la bizi korkutmaya çalıştılar. Kıyamet toplarıyla bizi korkutarak Haçlı-Siyonist ordularının arkasında bizim de onlara destek olmamızı sağladılar. Bu bir algı çalışmasıydı.

ABD EL-KAİDE'Yİ KULLANARAK İŞGAL ETTİ

Ve El-Kaide meselesi... El-Kaide nasıl kurulmuştur? Komünizmle mücadele adı altında yürütülen yine hayali canavara karşı, Sovyetlerin Afganistan'ı işgal etmesine karşı direniş örgütleri kurulduğunda ABD bu örgütleri desteklemiştir. En fazla desteklediği örgütlerden bir tanesi El-Kaide'dir.

El-Kaide Amerika'nın desteğiyle büyümüştür. Sonra da kurgu şekilde 2001'de o El-Kaide'ye ikiz kuleleri vurdurtup Amerika'ya saldırtıp onu bahane ederek Afganistan'ı yeniden işgal ettiler. Önce Sovyetlere işgal ettirdiler, yetmedi Amerikalılar ve Avrupalılar işgal etti. Yetmedi Irak'ı da işgal ettiler, yetmedi Büyük Ortadoğu Projesi diyerek bütün Ortadoğu coğrafyasındaki İslam ülkelerini ele geçirmeye kalıştılar. Bu korkular üzerinden, bu korkuları kullanarak bizi yönlendiriyorlar. Bunu yemeyelim yutmayalım. Bu bir yalandır.

IŞİD'İN GÜCÜ ABARTILIYOR

IŞİD'in ne kadar güçlü olduğunu 24 Ağustos'tan beri TSK'nın Suriye'de yaptığı operasyonlar göstermiştir. Sadece Türkiye Cumhuriyeti ordusu kendisi de girmeden sadece birkaç yüz kişinin danışmanlığında Özgür Suriye Ordusu'nu yönlendirerek 1.300 km karelik alan IŞİD'den temizlenmiştir ve büyük bir direnişle karşılaşılmamıştır.

Kaşımızda o kadar korkunç bir IŞİD yoktur, abartılmış bir IŞİD vardır. Abartılan bir IŞİD üzerinden bölgeyi istila etmeye çalışıyorlar. 65 ülke IŞİD'e karşı koalisyon kurdu değil mi? Ne yaptılar bugüne kadar? Bu koalisyon 1 senedir çalışıyor, kaç km karelik yeri ele geçirdiler? Maksat IŞİD'le mücadele etmek değildir. IŞİD'e dokunmadılar, IŞİD'in korkusunu kullandılar.

IŞİD MUSUL'A GİRERKEN ABD NEREDEYDİ?

IŞİD 10 Haziran 2014'te elini kolunu sallayarak Musul'a girdi, ABD'nin yönettiği Irak ordusu da arkasına bakmadan kaçıp gitti. Adam gibi direnselerdi IŞİD Musul'a giremezdi. Niye? Girmesini istediler. Çünkü IŞİD terör örgütü girdi diyecekler arkasından da IŞİD'i çıkarmak istiyormuş gibi Musul'a çökecekler  ve oradan da çıkmayacaklar.

2001 yılında El-Kaide'yi bahane edip Afganistan'a çöktükleri ve 15 senedir ayrılmadıkları gibi, olmayan kitle imha silahlarını bahane edip Irak'ı 2003 yılında işgal edip 13 senedir hala çıkmadıkları gibi Musul'a daha fazla çöküp orayı da istila etmek için IŞİD'i kullanıyorlar. Bu oyuna gelmeyelim. Bu bir yalandır.

TÜRKİYE 1 AY İÇİNDE IRAK'I DA TEMİZLER, SURİYE'Yİ DE

Koalisyondaki 65 ülkenin tamamı defolup cehenneme gitsinler bıraksınlar Türkiye'ye 1 ay içerisinde ne Irak'ta ne Suriye'de IŞİD kalır. Sadece Türkiye tek başına IŞİD'i hem Irak'tan hem de Suriye'den temizlemeye muktedirdir.

MAKSATLARI TÜRKİYE'Yİ DURDURMAK

Maksat IŞİD'le mücadele etmek değil, maksat Müslümanlarla savaşmaktır, maksat Türkiye'yi durdurmaktır, Maksat Türkiye'yi mevcut sınırlara hapsetmektir. Onun için IŞİD'in gitmemesi gerekiyor, yok olmaması gerekiyor. Çünkü IŞİD bittiğinde ne diyecekler? Suriye'deki Irak'taki Müslümanlar sormayacak mı "şerefsizler sizin ne işiniz var burada" diye. "Defolup gidin" demeyecek mi bunlara? Diyecek. Bu askerleri orada tutmak için bir tehdit olması lazım. Nedir o tehdit? en kabadayı tehdit şu anda IŞİD, şişirilmiş IŞİD, korkun bir heyulaya döndürülmüş IŞİD..

KANALAHABER.COM - ÖZEL İÇERİK

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adamo 1 yıl önce

CIA eski Başkan'ı davıd petraus'un Irak'taki yükselen muhalefeti kontrol altında tutmak için kuduğu fakat bir yandaşdan bu muhalefetin kin ve nefretle dolması için Irak'taki el garib hapishanelerinde çekilen fotoğrafların servis edilerek insanların intikam duygusunu körükledikten sonra IŞİD. Değil. Anti- IŞİD etkisi göstermesi aracıyla kurulan bir örgüt. Asla IŞİD dememeliyiz.Anti -IŞİD demeliyiz.

Avatar
Adamo 1 yıl önce

Irak her şeyi ile bunlara hizmet ediyordu. Bizdeki fetöye benzer kesnizani tarikatıyla saddamın ailesine kadar kontrol altına alıp tek kurşun atmadan girdiler. O günlerdeki görüntüleri hatırlıyorum " bir millet , yöneticisini devirmeye gelen ve yalan özgürlük yalan demokrasi yalan insan hakları vadi ile gelen a b d ye Nasıl inanır?" diye sormuştum ve dehşete düşmüştüm. Nedenini çok sonraları öğrendim.